Şimdi yükleniyor

Gıda Sektöründe Teknolojik gelişmeler Fuarı: Anuga Foodtec 2018

Gıda Sektöründe Teknolojik gelişmeler Fuarı: Anuga Foodtec 2018

20-23 Mart’ta Köln’de düzenlenen Anuga foodtec 2018 fuarına rekor katılım gerçekleşti. 152 ülkeden firmanın ürünlerini tanıttığı fuarda 52 binin üzerinde ziyaretçi ile rekor katılım sağlandı. Bir sonrakisi  2021 yılında gerçekleşecek bu fuarda özellikle gastronomi sektörü için çok çeşitli ürünler mevcuttu. Her tür ambalaj ve paketleme aracı,  döner üretimi için gerekli makinalar, et, ekmek, salatalık ürünleri için ihtiyaç duyulan araçlar, imali gerçekleştirilen ürünlerin hijyenik ortamda saklanması, belli soğuklukta st oklanması için lazım olan araç donanımı, ürünlerin üretim aşamaları ve bunlar arasında bağlantı kuran taşıma ve bant sistemleri vb akla gelebilecek bir çok araç donanım ve yenilik mevcuttu.

Gıda sektörünün endüstriyel hal alması, gıda üretiminin evden işletmeye taşınması bireysel emekten yoğun üretime geçmesi birçok sektörü etkilediği gibi sanaya sektörünü de önemli düzeyde etkilemiştir. Gıda sanayi hergeçen gün farklı sanayi türleri arasında hızla yükselmekte, bu sektörde üretilen ürünler hem çeşit, hem kalite, hem de yenilik bağlamında büyük değişimler geçirmektedir.

Gıda sanayinin gelişmesine paralel olarak tüketiciye doğrudan hizmet sunan küçük işletmelerden orta ve büyük boy işletmelere kadar birçok hizmet alanını etkilemektedir. Artık ürünlertüketiciye daha kolay ikram edilebilmekte ve servis daha hızlı gerçekleşmektedir. Ayrıca ürünün üretiminin temiz, hijyenik ortamda gerçekleşmesi, sağlıklı ortamda korunması ve tüketiciye güvenle sunulması mümkün.

Haberin videosu için buradan bakabilirsiniz

Bu içeriği paylaşın:

Yazar

Yorum gönder