Şimdi yükleniyor

Merakla başlayan ustalaşmayla büyüyen işletme: Techstar

Merakla başlayan ustalaşmayla büyüyen işletme: Techstar

Ustalık serüveni herkes için uzun zaman alır. Eğitim, çalışma, tecrübe ve deneyim kolay elde edilmiyor. Ancak herşeyde olduğu gibi bunun da istisnası olabiliyor. Şevket Bilmeç’de bunlardan biri. Çalıştığı sektörlerde birçok işe  merakla başlamış. Özellikle tekniğe olan ilgisi sayesinde başkalarının yıllara yayılan eğitimle elde ettikleri deneyimi kısa zamanda edinmiş. Makinalardaki teknik sorunları çok çabuk kavramış, kavradığı gibi de el yatkınlığı sayesinde hızla tamir etmiş. Makinalara eklemeler ve çıkarmalar yapmış, yeni çözümler üretmiş, ustalaşmış. Öyleki merakla başlayan süreç onu usta yapmaya, işini kurmaya kadar götürmüş. Gastronomide ihtiyaç olan makinaların neredeyse tümünü tamir edecek yenileyecek bilgi ve birikime sahip Şevket Bilmeç.

Bu sayede TECHSTAR’ın kurumlaşmasanı sağlarken aynı zamanda kendi markasını da oluşturmuş. Döner bıçaklarında “GERM” adlı markayı oluşturmuş.

Dönerpişirme makinaları yapımı ve tamiratında da söz sahibi. Yanı sıra dönerproduksiyonlarının ihtiyacı olan folye, alümunyum boru, ayakkabı gibi malzemeleri de barındırmakta işletme bünyesinde.

Dönerproduksiyon işine de giren Bilmeç, mevcut çalışmaları ve ileriye yönelik planları konusunda ekonomix.org’a açıklamalarda bulundu.

Bu içeriği paylaşın:

Yazar

Yorum gönder